BG EN

Грипът е тук, симптомите му нямат разлика с леките форми на COVID-19

Животът днес

Грипът е тук, симптомите му нямат разлика с леките форми на COVID-19

11095
на 08.10.2021
Грипът е тук, симптомите му нямат разлика с леките форми на COVID-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Експертите от министерството на здравеопазването препоръчват периодът между поставянето на ваксината срещу грип и срещу COVID-19 да е около 2 седмици, съобщиха от пресслужбата на ведомството.

препоръчано

Грипът не е изчезнал, но заради пандемията в момента се правят повече изследвания за коронавирус и той остава на заден план. При леките форми на коронавируса на практика няма разлики с грипа.

Срещу сезонния грип безплатно могат да се ваксинират 230 000 българи на и над 65 години. Противогрипни ваксини за най-възрастните се осигуряват по линия на Националната програма за подобряване на ваксинопрофилактиката на сезонния грип 2019-2022 г.

През тази година желаещите, навършили 65 години, ще могат да получат имунизация при личния си лекар след средата на октомври.

Ваксините срещу COVID-19, с които България провежда имунизация, са безплатни дори и за здравнонеосигурените лица.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК