BG EN

Гръцките медии обявиха 24-часова стачка

СВЕТЪТ ДНЕС

Гръцките медии обявиха 24-часова стачка

2339
на 06.08.2014
Гръцките медии обявиха 24-часова стачка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

24-часова стачка на гръцките журналисти остави страната без печатни издания, съобщава италианската агенция АНСА. Недоволството на журналистите е насочено срещу приетия от парламента спорен медиен закон, позволяващ обединяване на различни медии.

препоръчано

 

Новата законодателна промяна позволява промяна във формата на медиите - примерно от новинарски в музикален, без да връщат лиценза си в Съвета за радио и телевизия и след това отново да кандидатстват за нов лиценз. Профсъюзите обвиниха кабинета в обслужване на интересите на медийните магнати и изтъкнаха, че новата промяна в закона ще доведе до загубата на обективност и опасност от налагането на цензура, пише ekipnews.com.


Синдикатите посочиха още, че заради възможността за обединението на различни медии много журналисти ще загубят работните си места. По време на гласуването на медийния закон в парламента депутатите от опозиционната партия “Сириза“ напуснаха пленарната зала. Преди вота те поискаха законопроектът да бъде оттеглен и преразгледан с мотива, че поправката ще повлияе негативно на работата на медиите в Гърция.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 40
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК