ГОРЕЩО
ГОРЕЩО В ПИК TV! Слави Василев разкри как точно е искал да въведе ред с медийните въпроси в парламента (ВИДЕО)
ПЪРВИ ПОДРОБНОСТИ за спецакцията в София срещу имотните измами - арестуван е известен крими герой
ГОРЕЩО В ПИК TV! ДПС за борбата с цените: Обществото очаква реални мерки, българските граждани искат сигурност и предвидимост (ВИДЕО)
С РЕШИТЕЛНАТА ПОДКРЕПА НА ДПС: Приеха мерките срещу галопиращите цени на първо четене
Еколози: Данните на Грийнпийс за ТЕЦ „Бобов дол“ доказват, че няма замърсяване над нормите
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Гръцкият финансов министър Янис Варуфакис предупреди, че "няма да има милост" в борбата срещу тези, които могат да плащат и не изключи евентуалното въвеждане на извънреден данък за постигането на бюджетен баланс.
препоръчано
"Ангажирани сме с бюджетен баланс. Ако бъда принуден да въведа извънреден данък, ще го направя и той ще бъде за тези, които могат да плащат, няма да искаме пари от тези, които едвам оцеляват", закани се министърът в интервю за телевизия "Скай".
По думите му тези, които имат пари, но никога не са плащали, "са на нашата мушка и ще бъдем безмилостни".
Янис Варуфакис изрази също желание европейските партньори да помогнат на Гърция в това отношение.
свързани новини
Ципрас обвини Испания и Португалия в опити да свалят правителството му
9297
на 28.02.2015
Испания иска обща армия на ЕС
10122
преди 21 часа
Кая Калас: Прекратяването на огъня между Русия и Украйна за 9 май беше цинично
15726
на 11.05.2026
Външният министър отива в Брюксел в понеделник
51613
на 10.05.2026
Председателят на Европейския съвет Коща: ЕС ще трябва да преговаря с Русия
8486
на 10.05.2026


