ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Голям скандал се развихрил на автогара "Родопи" във вторник вечерта. Причината - ДАИ спрял автобус, а пътниците трябвало да се оправят кой както може.
Рейсът бил с маршрут София-Пловдив-Смолян. Шофьорът потеглил от столицата в 16 часа. По разписание следвало да бъде на автогарата в Пловдив малко след 18 часа, но закъснял с малко повече от половин час, разказва "Марица“.
Пристигнал и започнал да товари пътници, но изненадващо пристигнал екип на ДАИ на проверка. Инспекторите открили няколко нарушения, едно от които свързани с натовареността на шофьора. Двуседмичната разпечатка показала, че е почивал много по-малко отколкото трябва и респективно, че е работил повече часове.
Предвид, че когато не се спазва регламента за почивки и натовареност, шофьорът зад волана става рисков заради преумора, от ДАИ са наложили глоби. Освен това инспекторите не са позволили да се извърши курса до Смолян.
Това събудило огромно недоволство сред пътниците, които разчитат на рейса, за да се приберат по домовете си. Развихрил се скандал, като в крайна сметка всички трябвало да си намерят алтернативен начин за пътуване.


