BG EN

Двама българи са работили за изстрелването на ракетата на SpaceX в Космоса

ГОРЕЩО
Америка

Двама българи са работили за изстрелването на ракетата на SpaceX в Космоса

12280
на 31.05.2020
Двама българи са работили за изстрелването на ракетата на SpaceX в Космоса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Двама българи са част от екипа, работил за успешното изстрелване на ракетата на SpaceX в Космоса.

Кико Дончев е директор по наземните операции при подготовката за изстрелване на капсулата Драгън. Той е част от компанията на американския милиардер Илън Мъск от 10 години.

Роден в България, но от малък живее в САЩ, където завърша университета в Мичиган.

25-годишният Орлин Велев работи по структурната стабилност на корабите на SpaceX. Той е част от в компанията вече 3 години, доктор е по компютърни наука.

Баща му - Орлин Велев, е известен професор в университета в Северна Каролина. Пред Нова телевизия той коментира, че синът му няма право на интервюта, но двамата се чули след успешното изстрелване на ракетата на SpaceX.


препоръчано

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 21 май - Съдбата подлага отново на изпитание Овните, неприятни разговори предстоят за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 21 май - Съдбата подлага отново на изпитание Овните, неприятни разговори предстоят за Скорпионите
ПИК TV x
Закопаха ППДБ от трибуната: Защо правите разлика между нарушилите закона депутати от Възраждане и онези със светещите ръчички и парички (ВИДЕО) Закопаха ППДБ от трибуната: Защо правите разлика между нарушилите закона депутати от "Възраждане" и онези със светещите ръчички и парички (ВИДЕО)
ново
Днес: 79
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК