ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Две деца от Ловеч са с наранявания след инцидент с електрическа тротинетка, съобщrиха от Областната дирекция на МВР.
Случаят е от около 00:30 часа тази нощ. Момче на 16 години управлявало превозното средство по тротоар на булевард „Мизия“, но загубило контрол над тротинетката и паднало на асфалта заедно със 17-годишната си спътничка.
Общо 227 са инцидентите с тротинетки от началото на годината до 16 юни
Двамата са с разкъсно-контузни рани и охлузвания, прегледани са в болница, след което са освободени.
Пробата за алкохол на момчето е отрицателна. Съставен му е акт за нарушение на Закона за движение по пътищата.
В София преди дни при инцидент с електрическа тротинетка също пострадаха две деца – момче на 12 години и 14-годишно момиче.


