BG EN

Деко изгоря за една година заради употреба на допинг

Световен футбол

Деко изгоря за една година заради употреба на допинг

6108
на 27.09.2013
Деко изгоря за една година заради употреба на допинг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият футболист на Барселона и Челси – Деко, бе санкциониран за една година заради употреба на допинг, информира Globoesporte. Забраната бе наложена от бразилския спортен съд.

препоръчано

Вчера българският играч на Лудогорец Йордан Минев бе заплашен от наказание, но ФИФА отнеми първоначалното си решение за 1-месечна забрана, след като бе установено, че няма нарушение на антидопинговите правила.

На 1 май 36-годишният Деко бе уличен в употреба на допинг. Проба А, взета на 30 март, след мача с Боависта, показа наличие на фуросемид в кръвта му. Проба Б също бе положителна. Деко обаче твърди, че препаратът е попаднал в организма му посредством прием на витамини.

Бразилецът с португалски паспорт е носил екипите на грандове като Барселона, Челси и Порто в кариерата си, и има 75 мача и пет гола за националния тим на Португалия. През август той обяви, че слага край на кариерата си, но независимо от това, спортният съд на Бразилия му наложи наказание.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК