ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Софийски градски съд ще гледа делото срещу бившия министър на труда и социалната политика Емилия Масларова. Делото бе спряно през септември м.г., когато единият от подсъдимите Иван Пенев, който е бивш главен секретар на социалното министерство, получи инсулт и явяването му в съдебната зала беше невъзможно в последните месеци.
Съдът прие заключение на вещи лица, че подсъдимият Иван Пенев може да участва в заседание, ако то продължи между 4 и 6 часа.
Масларова и още четирима души са обвинени в присвояването на 11 млн. лв. от ремонта на социалния дом в Стара Загора. Делото бе внесено в съда още през 2010 г., но година по-късно отново бе спряно заради отпуск по майчинство на съдия Димитрина Ангелова, пише "Правен свят".
Делото ще се гледа от 09.30 от 2 състав на Софийски градски съд.


