BG EN

Денков с НЕЛЕПА ИЗДЪНКА за Лили Иванова. Активистът на ПП подложи динена кора на партията си с тези думи

Час Пик ГЛАВНА

Денков с НЕЛЕПА ИЗДЪНКА за Лили Иванова. Активистът на ПП подложи динена кора на партията си с тези думи

108827
преди 3 часа
Денков с НЕЛЕПА ИЗДЪНКА за Лили Иванова. Активистът на ПП подложи динена кора на партията си с тези думи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Академично извисен и политически подкован изгря в ефира на БНР бившият премиер и министър на образованието и настоящ председател на ПГ на ПП Николай Денков. В Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност той се впусна в напоителна равносметка. За парите за образование, за статуса на учителите, за постиженията на българските ученици на международни олимпиади.

препоръчано

Ни в клин, ни в ръкав Денков се сети за примата на родната естрада Лили Иванова и направи странна препратка към нейната младост и настоящото дередже на родната култура:

"Представете си една Лили Иванова, ако тогава, когато тя беше в разцвета на силите си, да е жива и здрава, ако бяхме част от света. Ами тя щеше да бъде световна звезда, позната в целия свят. Така че трябва да си дадем сметка - това отваряне на България - да принадлежим на Европа, да бъдем част от световните процеси, дава възможност на всеки, който има талант и умения да ги развие и покаже на целия свят". 

Денков с гордост заяви, че вече се намираме в "златен век на българската култура - точно защото е отворена към света, а това дава възможност на всеки, който има цели, да покаже на целия свят какви са неговите възможности".

Разсъждавайки за "качеството на преподаване" и "мотивацията на учителите", за различните нива на грамотност в училищата в големите градове и малки населени места, Денков поотърка недискретно носа си - без видима причина. 

Знайно е, че почесващите обонятелния си орган хора психологически са "разкрити" - или лъжат, или се отдалечават от истината.

Той не пропусна да разкритикува политиката на предишните управления (сякаш ПП не бе част от тях) относно родното образование и кадрите в него. И не пропусна да самоизтъкне "заслугите" на партията си: "Смея да твърдя, че от ПП винаги сме давали пример за тон как трябва да се обсъждат такива теми - когато става дума за финанси, за икономика, за образование и за наука ние винаги сме се опитвали да даваме пример за тон как трябва да се обсъжда - с аргументи, с числа, с примери. И по този начин да търсим диалог. В предишните няколко народни събрания това не беше възможно".

След поредното потъркване на нос Денков отправи грозна критика към новото управление:

"Това, което виждаме в новото Народно събрание е, че управляващото мнозинство влезе по грешния начин. Влезе с арогантност, с твърдения, които показваха пренебрежение към опозицията. Мисля, че те ще се коригират. Защото ако искат да оцелеят за по-дълго време (и го казвам абсолютно убедено), те трябва да разберат, че всяко силно управление има нужда от силна опозиция. Дори опозицията им помага да намерят верните решения, ако има диалог. Никой няма да ги търпи, ако управляват: "Като говоря, ще мълчиш". Надявам се да го разберат".

Без да ще, Денков подложи динена кора на ПП, по която лесно ще се хлъзне всеки самозабравил се критикар.

Добре е Академикът да знае, че критиката към когото и да било, трябва да е подкрепена с реални факти. Говоренето "алангро" се превърна в стил на всички от ПП, а логореята - задължителен елемент от всяка политическа тирада. Та..., като си тръгнал да критикуваш чуждите кривици, виж и своите - в партията си, в себе си..., дори и сред нАучните си постижения, драги Акадамик Денков! 

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Вижте как българската общност празнува 24 май на 30-ия юбилеен събор край Париж (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Вижте как българската общност празнува 24 май на 30-ия юбилеен събор край Париж (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК