BG EN

Депутатите почетоха председателя на първия български парламент Антим Първи

ЧАС ПИК

Депутатите почетоха председателя на първия български парламент Антим Първи

3694
на 28.11.2013
Депутатите почетоха председателя на първия български парламент Антим Първи

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С декларация послучай 125-та годишнина от смъртта на Екзарх  Антим Първи, учредител и председател на първото Велико Народно събрание, започна работата си днес парламентът. Документът бе прочетен от парламентарния шеф Михаил Миков.

препоръчано

"Личности, като Антим Първи, са учредители на българската държава. Те търсят съгласие в името на народния интерес. Днес живеем във време на противопоставяне. И интересите на някои противостоящи се групи застрашават единството на българския народ", каза от парламентарната трибуна Михаил Миков. 

Годишнината от смъртта на Антим Първи се навършва на 1 декември.

През следващата година се отбелязва 135-та годишна от Търновската конституция.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК