Учредяваме партия БАСТА, за да приютим бежанците от Бойковата формация, заяви Мирослав Найденов в Етрополе
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Действащи депутати от ГЕРБ сами ни се обаждат, обяви Емил Димитров след приемането днес на учредителната декларация на новата партия "БАСТА" в хотел "Еверест" в Етрополе, предаде БГнес. На инициативата днес присъстваха над 100 души, сред които Мирослав Найденов, Иван Петров, Павел Димитров, Костадин Хаджигаев и др.
Мирослав Найденов обясни, че тези депутати от ГЕРБ "за да отидат някъде, ние трябва да имаме учредена партия". Каквото и да говорят партиите, макар че някои смятат, че ГЕРБ иска предсрочни избори или иска избори наесен, то всяка от четирите партии в момента в парламента няма интерес от избори и искат по някакъв начин да запазят статуквото си", заяви Найденов.
На 22 септември в НДК ще е учредителното събрание на новата партия.
Павел Димитров пък си призна, че като бивш член на изпълнителната комисия на ГЕРБ бил в кухнята на партията. "И съм бил свидетел, а понякога и участник във всички ония негативи, мога дори смело да ги нарека и уродливи практики в политиката. Нещо, което в крайна сметка ме доведе до това не само да се разочаровам, а и нещо по – силно", каза той. Димитров посочи, че целите, които си поставят са да бъдат алтернатива на всичко пошло в политиката.
В самата декларация, приета днес в Етрополе, пише, че се обединяват в партия България за алтернатива на страха, тоталитаризма и апатията (БАСТА). Целта им е "да излезем от апатията, обзела по – голяма част от българското общество, да заменим страха с достойнство и заедно да намерим алтернатива на тоталитаризма, съпътствал ни през целия демократичен преход".


