Депутатката от ГЕРБ Десислава Атанасова пред ПИК: Министър Андреева, когато и да бъде освободена, е късно
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След изборите за Европейски парламент здравният министър д-р Таня Андреева ще бъде освободена. Мотивите са липсата на реформи в здравеопазването. Тази информация сензационно се появи в публичното пространство днес.
Потърсихме бившият здравен министър от правителството на ГЕРБ Десислава Атанасова за коментар.
Интервю на Албена Борисова
- Необходима ли е смяна на д-р Таня Андреева, госпожо Атанасова?
- Когато и да бъде освободена тя, все ще е късно. За почти една година управление тя не показа нищо друго, освен липса на управленски, идеен и административен капацитет. В парламента не е внесен нито един закон, касаещ здравеопазването. А става дума за сфера, което не само по мнението на ГЕРБ, но и на Европейската комисия, се нуждае от реформи. Министър Андреева показа, че не познава системата.
- Кои са най-неотложните реформи, които трябва да се предприемат?
- Трябва да има приемственост между различните управления. Оказа се, че всичко добро, което започна нашето правителство, сегашното го отхвърли без да предлага алтернатива.
- Защо във всички правителства най-много рокади се правят на здравни министри?
- Това е най-тежкият сектор за управление. Останалите сфери засягат определена група хора. В здравеопазването се накърняват правата, както на пациентите, така и на медиците. И една грешка може да се окаже фатална. Затова съветвам премиера Орешарски да не чака изборите, а час по-сокоро да отстрани д-р Андреева.
- Какво е мнението ви за спряганата за следващ здравен министър - сегашната депутатка от ДПС Нигяр Джафер?
- Конкретната личност е без значение. Важна е политиката. Но д-р Джафер е няколко мандата народен представител и познава системата. За разлика от Таня Андреева.
-


