BG EN

Джипитата в Пловдив се стопиха до критичния праг

Региони

Джипитата в Пловдив се стопиха до критичния праг

4996
на 17.12.2019
Джипитата в Пловдив се стопиха до критичния праг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на джипитата в Пловдивско се стопи до 423, алармираха от Националното сдружение на общопрактикуващите лекари. В областния град все още не се чувства сериозна криза за лични лекари, но в областта положението става все по-тежко. Най-потърпевши са малките и отдалечени общини, където за останалите на работа джипита е много трудно да покриват изолираните планински села. Затова някои се отказват. 

препоръчано

Според бранша кризата с кадрите ще се задълбочава, ако не се приеме национална стратегия за спасяването на този отрасъл в здравеопазването, пише в. "Марица".  

В България личните лекари са малко над 4000, като бройката им за последните 20 години е намаляла с повече от 40 процента.  

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат. Утре ще е първа точка в парламента. Няма да има никакво преформатиране (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов проговори: Настоях за оставката днес, за да не ни заличат. Утре ще е първа точка в парламента. Няма да има никакво преформатиране (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК