BG EN

ДОБРА НОВИНА: Без винетки поне за северната част на Околовръстното

Политика

ДОБРА НОВИНА: Без винетки поне за северната част на Околовръстното

19385
на 28.12.2018
ДОБРА НОВИНА: Без винетки поне за северната част на Околовръстното
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На този етап постигнахме съгласие за северната част на околовръстния път да не се изискват винетки. За северната тангента разговорите ни с АПИ ще продължат след Нова година. Ще търсим приемливо за хората решение, тъй като целта е решенията ни да са трайни и устойчиви, за да знаят хората какво ще е заплащането за години напред. Това заяви на брифинг пред журналисти зам.-кметът на София Дончо Барбалов във връзка с винетките за Северната тангента.

,,Мога да кажа, че добрият диалог с АПИ е в положителна насока, така че заедно ще търсим законово решение, за да може столичани да ползват Северната скоростна тангента без да заплащат такса'', заяви Даниела Райчева, кмет на район "Нови Искър"

,,Целта е до края на януари да имаме някакво решение по въпроса, като още на втори януари предстои нова среща между нас и представители на Столична община'', обясни пред медиите директорът на Националното ТОЛ управление в Агенция "Пътна инфраструктура" Антон Антонов.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО! Радев: Американските самолети напускат летище Васил Левски до края на месеца. Цифрата на дефицита ще бъде доста над 3% (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО! Радев: Американските самолети напускат летище "Васил Левски" до края на месеца. Цифрата на дефицита ще бъде доста над 3% (ВИДЕО)
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК