BG EN

Доброта! Съпруга дари органите на починалия си мъж

ЧАС ПИК

Доброта! Съпруга дари органите на починалия си мъж

10476
на 21.08.2014
Доброта! Съпруга дари органите на починалия си мъж
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Семейството на 61-годишен мъж в мозъчна смърт дари органите му за трансплантация, съобщиха от МБАЛ-Бургас.

препоръчано

Починалият е българин, живеещ в Австрия, който е бил на почивка в Бургас със съпругата си.

След като получава мозъчен кръвоизлив и лекарите установяват инструментална мозъчна смърт, именно съпругата му взима трудното решение да дари органите му, които могат да спасят трима души.

В 03:00 часа днес екипи от столицата са пристигнали в Бургаската болница и са експлантирали бъбреците и черния дроб, след което са се върнали обратно в София.

Това е първата донорска ситуация в МБАЛ-Бургас за последните 5 години, допълват от болницата. 61-годишният мъж е постъпил в Реанимацията на МБАЛ-Бургас във вторник с диагноза мозъчен кръвоизлив.

Вчера по обяд направените изследвания доказват мозъчна смърт и семейството дава съгласие за донорство.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК