BG EN

Доживотен затвор за българин в Германия, обвинен в палеж и убийства

Темида

Доживотен затвор за българин в Германия, обвинен в палеж и убийства

11261
на 12.09.2023
Доживотен затвор за българин в Германия, обвинен в палеж и убийства
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Доживотна присъда получи 36-годишният българин, запалил жилищна сграда в германския град Аполда преди година. При пожара загинаха четирима, а десетки бяха ранени - сред тях и българи. Съдът в германския Ерфур призна Атанас Петров за виновен по четири обвинения в убийство, 30 в опит за убийство и палеж, довел до смърт, съобщи Нова телевизия.

препоръчано

Според защитата извършителят е живял в отчайващи условия без пари и жилище и е бил измамен от българи. Съдът не взе аргументите под внимание и сънародникът ни е осъден на доживотен затвор без право на замяна.

Петров е подпалил жилищната сграда миналия август, защото по думите му българи, живели там, му дължали 250 евро. Направени са две експертизи за психичното състояние на обвиняемия и според втората той е имал тежки психични проблеми. По време на престъплението обаче е осъзнавал случващото се.

свързани новини

Миналото лято случаят потресе Германия. Четирима загинаха, а над 20 души бяха ранени при пожара.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК