BG EN

Доналд Тръмп и Шиндзо Абе обсъдиха ракетния пуск на Северна Корея

Азия

Доналд Тръмп и Шиндзо Абе обсъдиха ракетния пуск на Северна Корея

7650
на 07.03.2017
Доналд Тръмп и Шиндзо Абе обсъдиха ракетния пуск на Северна Корея
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американският президент Доналд Тръмп и японският министър-председател Шиндзо Абе проведоха разговор по отношение на севернокорейския провокативен ракетен пуск, съобщи за AFP представител на Съединените американски щати.

препоръчано

Двамата лидери, които се срещнаха лично преди две седмици, когато Абе посети САЩ, разговаряха по телефона, след като Северна Корея изстреля четири балистични ракети. Пускът беше определен от Пхенян като тренировъчно учение за удар по американски бази в Япония.

След разговора помежду им президентът на САЩ и премиерът на Япония предупредиха, че заплахата от страна на Северна Корея е „навлязла в нов етап“.
Шиндзо Абе коментира пред репортери в Токио, че Вашингтон е потвърдил, че пускът нарушава резолюции на Съвета за сигурност на ООН и представлява „ясно предизвикателство към регионалната и международна общност“.

 

 

Фокус

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (ВИДЕО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК