BG EN

До края на годината НАТО ще отвори център за контраразузнаване в Краков

ЕС

До края на годината НАТО ще отвори център за контраразузнаване в Краков

2957
на 06.10.2015
До края на годината НАТО ще отвори център за контраразузнаване в Краков
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

НАТО до края на годината планира да открие център за контраразузнаване в Полша, заяви говорителят на полското Министерство на отбраната Яцек Сонта, цитиран от Radio Liberty. Новият обект, наречен Център за върхови постижения на НАТО, ще бъде разположен в Краков.

препоръчано

Яцек Сонта каза, че центърът ще се стреми да разшири възможностите за събиране на разузнавателна информация на алианса във време, когато той е изправен пред „заплаха от изток и от юг“. Представители на НАТО съобщиха това на фона на рязко влошаване на отношенията между Русия и Запада, до ниво, което не е виждано от Студената война насам.

Полша и Словакия подписаха споразумение за създаването на центъра в Краков за подобряване на контраразузнаването.

Центърът ще организира съвместно обучение за въоръжените сили на страните членки на НАТО.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК