BG EN

До понеделник Съветът за сигурност на ООН ще съгласува резолюция за Йемен

ЧАС ПИК

До понеделник Съветът за сигурност на ООН ще съгласува резолюция за Йемен

3960
на 04.04.2015
До понеделник Съветът за сигурност на ООН ще съгласува резолюция за Йемен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Членовете на Съвета за сигурност на ООН ще се опитат да постигнат съгласие по текста на резолюция за Йемен до понеделник. Това заяви днес пред журналисти председателстващият Съвета за сигурност през април, посланикът на Йордания в световната организация Дина Кавар.

Тя потвърди, че по време на срещата Руската федерация "разпространи проекторезолюция за въвеждане на хуманитарни паузи в Йемен и изрази загриженост от ситуацията в страната."

препоръчано

"Членовете на Съвета се нуждаят от време, за да обмислят предложението на Русия", каза Кавар.

Тя припомни, че за разглеждане в Съвета за сигурност вече е внесен проект за резолюция от Съвета за сътрудничество на арабските страни от Персийския залив. Той предвижда ембарго върху доставките на оръжие за шиитските бунтовници (хуси) и изразява подкрепа за военните операции срещу тях, които започнаха редица страни, водени от Саудитска Арабия.

"Надявам се, че до понеделник ще стигнем до някакъв резултат", каза Кавар, цитирана от ТАСС и БГНЕС.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Йордан Цонев похвали Спецов за Лукойл: Дано сега управляващите да не ви сменят, защото имат този навик (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Йордан Цонев похвали Спецов за "Лукойл": Дано сега управляващите да не ви сменят, защото имат този навик (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК