Драма в Пловдив! Марица допусна пълен обрат от 2:0 гейма

0
08.11.2017
0
5560

Марица Пловдив загуби драматично с 2:3 (25:21, 25:18, 22:25, 20:25, 14:16) у дома срещу Енисей Красноярск в първа среща от третия кръг в Шампионската лига по волейбол при жените. В пловдивската зала "Колодрума" българският шампион поведе в резултата с 2:0 след силна игра в самото начало, но след това допусна обрат срещу по-опитния си съперник след изиграването на тайбрек.

Марица взе аванс в двубоя след 25:21 и стабилна игра в края на първата част. Представянето на българките и във втория гейм беше изключително силно и преднината в края му беше още по-категорична - 25:18. Обратът започна в третата част, когато рускините имаха предимство и се върнаха в мача след 22:25, предава Спортал. Четвъртият гейм отново премина под диктовката на Енисей и крайното 20:25 доведе срещата до тайбрек.

В него гостуващият тим взе преднина от 8:5 при смяната на полетата и след това поведе с 9:6. Марица изравни до 9:9, след което пловдивският отбор спаси и два мачбола, но рускините победиха с драматичното 16:14 след повече от два часа игра. Нася Димитрова и Кремена Каменова се отличиха с по 21 точки за българския шампион. За гостите Мария Фролова беше най-резултатна с 22 точки.  Реваншът между двата отбора в Русия е на 11 ноември от 12.00 часа. Победителят от сблъсъка ще играе в груповата фаза на Шампионската лига, докато загубилият ще продължи участието си в турнира за купата на CEV.