BG EN

Дрон ще помага на МВР за наблюдение на спортни мероприятия (снимки)

ЧАС ПИК

Дрон ще помага на МВР за наблюдение на спортни мероприятия (снимки)

5438
на 16.10.2015
Дрон ще помага на МВР за наблюдение на спортни мероприятия (снимки)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С летателен апарат, снабден с видеокамера, разполага Главна дирекция “Национална полиция” (ГДНП).

препоръчано

Той ще бъде използван като допълнително явно техническо средство за придобиване на картина в реално време за работата на полицейските екипи в столицата и страната и тяхното по-ефективно управление по време на провеждане на спортни мероприятия с висок риск за сигурността и охраната на обществения ред.

Получените видеозаписи и фотоснимки ще служат и за установяване на извършването на противообществени прояви или на престъпления от общ характер при спортни мероприятия, съобщават от пресцентъра на МВР.

Летателният апарат е снабден със стикер, на който е изписана абревиатурата на Министерството на вътрешните работи. Той се управлява от служител на ГД “Национална полиция”, който е специално обучен. Дронът разполага с 12 мегапикселова камера, която заснема кадри и видеокартина във формат Full HD. Апаратът е с таван на полета от 6000 метра височина и максимална скорост на движение до 60 километра в час. Информацията, придобита при работата на дрона, ще се използва като допълнителна възможност за подобряване на полицейската работа при охраната на спортни мероприятия с висок риск за сигурността.

При благоприятни метеорологични условия, работата на летателния апарат ще бъде тествана на предстоящата футболната среща между отборите на Левски и Лудогорец на 18 октомври .

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от Петрохан е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от "Петрохан" е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК