Дунав разби ЦСКА с голове за две минути в Разград

3
11.09.2016
3
1949

Дунав Русе се наложи над ЦСКА-София с 2:0 на стадион "Лудогорец Арена" в Разград и отново се върна на върха в класирането на Първа професионална лига.

Титулярите на Дунав и ЦСКА! Йорданеску с интересни решения

Станаха ясни титулярите на Дунав и ЦСКА за интересната...

Символичните домакини реализираха попаденията си в рамките на две минути през първото полувреме. Васил Шопов с глава откри резултата в 32-ата минута, а 60 секунди по-късно Антон Огнянов матира отново слисаните армейци с красив гол извън наказателното поле.

Новото попълнение на софийския отбор Вилмар Джордан се появи в игра веднага след почивката на мястото на Кирил Десподов, но не успя да се отличи с нещо запомнящо се.

Дебют за столичани направи също Станислав Манолев, който игра цял мач. ЦСКА в крайна сметка претърпя поражение в дебюта на новия румънски треньор на тима Еди Йорданеску, а Дунав записа пети пореден успех в първенството.

Двата отбора се срещнаха за първи път от 1991 г. Тимът от Русе е на върха в таблицата с 16 точки, Левски е на втора позиция с 14, Лудогорец има 10 и мач по-малко, със същия актив, но от 6 срещи са ЦСКА, Черно море и Верея.