BG EN

Държавата дава на Монтана 1 млн. лева за храм

Животът днес

Държавата дава на Монтана 1 млн. лева за храм

6998
на 24.02.2016
Държавата дава на Монтана 1 млн. лева за храм
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството отпуска 1 милион лева на община Монтана за довършване на храма „Свети дух”. Целевата субсидия е одобрена на днешното заседание на министерския съвет. За доизграждане на източноправославен християнски храм „Свети дух” и за рехабилитация на улици в Монтана се предоставят 1 млн. лв. е записано в решението. В списъка на общините, които ще получат допълнителни средства са и Видин с предложение по бюджета да се разпредел средства, предназначени за рехабилитация на общински улици и пътища от четвъртокласната пътна мрежа. За община Кула са разчетени 258 хил. лв., с които да бъде направен частичен ремонт и преустройство на дом за стари хора в града.
Предоставените средства са за сметка на преструктуриране на разходи по централния бюджет, уточняват от правителствената пресслужба.
Премиерът Б. Борисов обеща, че ще помогне за довършването на новата черква на 29 декември, когато преряза лентата на новия околовръстен път на Монтана.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Елена Йончева с остри думи след поредната провокация, дошла от Северна Македония: Извършителите трябва да бъдат подведени под отговорност (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Елена Йончева с остри думи след поредната провокация, дошла от Северна Македония: Извършителите трябва да бъдат подведени под отговорност (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК