BG EN

Държавата спасява ловешката болница с 800 000 лева

ЧАС ПИК

Държавата спасява ловешката болница с 800 000 лева

3516
на 23.12.2015
Държавата спасява ловешката болница с 800 000 лева
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавата спасява болницата в Ловеч. 800 000 лв. ще бъдат отпуснати спешно на лечебното заведение до края на годината, съобщиха от Здравното ведомство, предаде Нова телевизия.

препоръчано

Дълговете на болницата към доставчици на лекарства, консумативи и услуги са над 3 млн. лв. Заради запорирани сметки нямаше пари дори за заплати на персонала.

В последния работен ден преди коледните празници, медиците получиха забавените си възнаграждения. Служителите чакаха да им преведат част от заплатата за септември и аванс за декември.

За да излезе лечебното заведение от финансовия колапс, отделенията ще се преструктурират, сградният фонд оптимизира, а служителите в пенсионна възраст ще бъдат освободени.

свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК