BG EN

Дъщеря на любовницата на Лавров може да остане без апартамент

Европа

Дъщеря на любовницата на Лавров може да остане без апартамент

20029
на 11.03.2022
Дъщеря на любовницата на Лавров може да остане без апартамент
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британското правителство заяви днес, че може да конфискува луксозен лондонски апартамент, купен от жена, свързана с руския външен министър Сергей Лавров, съобщи агенция Франс прес. Това действие може да бъде извършено съгласно новия режим на санкции, който влиза в сила следващата седмица.

препоръчано

Законът за икономическите престъпления, чието влизане в сила се ускорява след нахлуването на Русия в Украйна, ще облекчи режима, при който властите ще могат да наказват по-лесно така наречените случаи на "необяснимо богатство", принадлежащо на хора, за които не е известно да имат източници на доходи.

Британското правителство съобщи, че сред тези хора може да бъде 26-годишната Полина Ковалева, дъщеря на Светлана Полякова, за която се твърди, че отдавна е любовница на Лавров, информира АФП. Заедно с руския президент Владимир Путин, Лавров е санкциониран лично от Великобритания. Опозиционният лейбъристки депутат Крис Брайънт заяви, че Ковалева и Полякова трябва да бъдат добавени към списъка.

В базата данни на британския поземлен регистър Ковалева е посочена като собственик на апартамент на стойност 4,4 млн. паунда (5,75 млн. долара) в луксозния лондонски квартал Кенсингтън, закупен без ипотечен заем през 2016 г. Жилището се намира недалеч от лондонското имение на собственика на футболния клуб "Челси" Роман Абрамович, чиито активи във Великобритания са замразени заради връзките му с Путин.

Мария Певчих, занимаваща се с разследвания във фондацията за борба с корупцията на лишения от свобода дисидент Алексей Навални, заяви, че "единственият източник на пари на Ковалева е нейната безработна майка, която по случайност е неофициална съпруга на Лавров". "Това е пример по учебник за необяснимо богатство. Имуществото може да бъде законно конфискувано още сега", написа Певчих в Туитър.

Великобритания издирва хеликоптери и самолети, принадлежащи на санкционирани руски олигарси и поиска от властите на остров Ман да анулират регистрацията на личния хеликоптер на собственика на футболния клуб "Челси" Роман Абрамович, съобщи източник от британското министерство на транспорта, цитиран от Ройтерс.

Абрамович е сред седемте олигарси, поставени под британски санкции от вчера, което означава, че активите му, главно имоти, частни самолети и хеликоптери, ще бъдат замразени, без да могат да бъдат извършвани финансови трансакции, свързани с тях.

Новият закон също така блокира плановете на Абрамович да продаде футболния клуб „Челси“, което на практика поставя настоящия европейския шампион под контрола на правителството. Отборът може да продължи да играе, но правителството заявява, че клубът може да бъде продаден, стига самият Абрамович да не се облагодетелства от това.

Канада също наложи санкции на милиардера Роман Абрамович, но този ход няма да повлияе на канадските операции на компанията "Евраз Норт Америка", заяви премиерът Джъстин Трюдо днес във Варшава, съобщи  „Глоуб енд Мейл“. Тази компания е дъщерно дружество на "Евраз Пи Ев Си" със седалище в Лондон, 28 на сто от акциите на която са собственост на Абрамович. Канада също така забранява на 32 руски компании и правителствени организации да получават каквото и да е отбранително оборудване или доставки от Канада, се казва в информацията.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК