BG EN

Д-р Трифон Вълков: Рисковите пациенти да си поставят бустерна доза месец след втората игла

Здраве

Д-р Трифон Вълков: Рисковите пациенти да си поставят бустерна доза месец след втората игла

10051
на 31.12.2021
Д-р Трифон Вълков: Рисковите пациенти да си поставят бустерна доза месец след втората игла
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През януари ще имаме пик на заболеваемостта, който се оправдава с настъпването на “омикрон”. Това заяви д-р Трифон Вълков в студиото на Нова телевизия.

препоръчано

Според него пакетът от мерки, наложен в България, е достатъчен: “Не е въпросът до колко мерките са необходими, а до колко се спазват”.

Той каза, че ЕМА е дала зелена светлина за скъсяване на срока между завършека на имунизацията и поставянето на бустерната доза. По думите му при рисковите пациенти третата доза може да бъде поставена месец след втората игла.

Д-р Вълков обясни, че проблемът при “Омикрон” е по-високата му способност да заразява хора.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК