ГОРЕЩО
Прикривал ли е Зеления Октопод канал за Сърбия през Петрохан и каква е връзката им с Терзиев и Бойко Рашков? (ДОКУМЕНТ)
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки сравни сегашната ситуация с 4 февруари 1997 г. и даде ценен съвет на Йотова при избора на служебен премиер (ВИДЕО)
ИЗВЪНРЕДНО! Васил Терзиев призна, че е познавал разстреляните рейнджъри край Петрохан и че им е давал пари
Сарафов проговори за мистерията с три трупа край Петрохан: Има по-фрапиращи обстоятелства, отколкото в сериала "Туин Пийкс"
ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски посрещна и младежи от Варна в НС (СНИМКИ)
ШАРЕН СВЯТ
ЕВАЛА! Кралят на Саудитска Арабия оряза заплатите на министрите и ги остави без служебни коли
11788
на 27.09.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кралят на Саудитска Арабия реши да намали с 20% заплатите на министрите в кралството. Тази мярка се взема в рамките на политика на икономии заради ниските цени на петрола.
Според друг указ на краля годишните компенсации за служебни разходи на 160-те члена на Консултативния съвет Шура се намаляват с 15%. Правителството няма да предоставя и служебни автомобили на „висши държавни служители“.
Силният спад на цените на петрола от 2014 г. насам доведе до рекорден обществен дефицит (98 млрд. долара) през миналата година в Саудитска Арабия, която е най-големият износител на суров петрол в света. Продажбата на петрол формира голямата част от приходите на страната, припомня Франс Прес.
препоръчано
свързани новини
Саудитска Арабия е на крачка от банкова криза
10632
на 01.08.2016


