BG EN

Евродепутатът Емил Радев: И Великобритания, и ЕС нямат интерес от твърд Брекзит

Политика

Евродепутатът Емил Радев: И Великобритания, и ЕС нямат интерес от твърд Брекзит

11057
на 19.06.2017
Евродепутатът Емил Радев: И Великобритания, и ЕС нямат интерес от твърд Брекзит
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В интерес и на Великобритания, и на ЕС е да няма твърд Брекзит. Това каза Емил Радев, евродепутат от ГЕРБ пред Фокус. Според него е добре да могат да се случат нужните споразумения, да продължат и икономическите отношения и да се запази свободата на движение между страните от ЕС и Великобритания. 

препоръчано

„И Великобритания, и държавите членки на ЕС прекалено дълго време са съжителствали в рамките на съюза и все пак трябва да се запазят и добрите практики, и правата на всички онези милиони граждани, които пътуват, живеят, обучават се, работят и във Великобритания, и в ЕС. Това трябва да се гони като краен резултат и разбира се, той трябва да е взаимно изгоден както за Великобритания, така и за ЕС“, коментира евродепутатът.

Според Емил Радев не би могло да има ефект на доминото в ЕС, защото в момента политиките на държавите от съюза се изразяват в по-силна охрана на външните европейски граници, за да може да се запази свободата на движение вътре в ЕС.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК