BG EN

Европарламентът разкритикува Турция

ЕС

Европарламентът разкритикува Турция

6947
на 10.06.2015
Европарламентът разкритикува Турция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският парламент на сесията си в Страсбург прие резолюция, в която критикува правораздавателната система и ситуациите с медиите в Турция и призовава за спазване свободата на словото, предаде РИА Новости, цитирани от "Фокус".

препоръчано

„Евродепутатите са обезпокоени от ситуацията с независимостта, безпристрастността и ефективността на правосъдната система и разделението на властите в Турция. Турското правителство трябва приоритетно да гарантира свободата на медиите“, се казва в документа. 

Евродепутатите отбелязват още, че подкопаващите свободата на пресата действия на властите са „несъвместими с основополагащите принципи на ЕС и с духа на преговорния процес“ за присъединяване към ЕС.

„Парламентът осъжда опитите на правителството на Турция да забрано достъпа до социалните мрежи и сайтове, сплашването на журналисти и друг натиск над тях. Той призовава Съвета на ЕС да започне преговори относно правосъдието и основните права за прокарването на ефективни реформи“, се казва в прессъобщение. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК