BG EN

Европейската комисия започна правни действия срещу Германия заради скандала с "Фолксваген"

СВЕТЪТ ДНЕС

Европейската комисия започна правни действия срещу Германия заради скандала с "Фолксваген"

10057
на 08.12.2016
Европейската комисия започна правни действия срещу Германия заради скандала с Фолксваген
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В четвъртък Европейската комисия започна правни действия срещу Германия заради скандала около „Фолксваген“, предава телевизионният канал ЦеДеЕф. Властите в Брюксел призоваха федералното правителство да не налага наказания на автомобилния концерн за манипулациите на показателите за вредни емисии, изхвърляни в атмосферата от колите с дизелови двигатели.

препоръчано

Става въпрос за Закона за „Фолксваген“, който позволява де факто вето от страна на държавата при приемането на стратегически решения в автомобилната компания.
Поради тази причина Комисията започна процедури за предполагаемо нарушение на европейското право от страна на Германия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 70
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК