BG EN

Екипажът на „Спейс Екс“ се прехвърли на борда на МКС

Америка

Екипажът на „Спейс Екс“ се прехвърли на борда на МКС

5314
на 07.10.2022
Екипажът на „Спейс Екс“ се прехвърли на борда на МКС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Руската космонавтка Анна Кикина, астронавтите на НАСА Никол Ман и Джош Касада и японецът Коичи Ваката преминаха на борда на Международната космическа станция (МКС), след като пристигнаха там на борда на космическия кораб "Дракон" на американската компания "СпейсЕкс". НАСА излъчи на живо в сайта си скачването на кораба с МКС след 29-часов полет.

препоръчано

Кикина стана първият руски космонавт на борда на американски космически кораб от 20 години. Тя е в екипажа на кораба "Дракон" по силата на сключено през юли споразумение между агенция "Роскосмос" и НАСА за съвместни полети, подписано въпреки изострените отношения заради руската инвазия в Украйна.

Новият екипаж ще бъде на МКС за 145 денонощия.

В момента на борда на космическата станция са 11 души - космонавтите на Роскосмос Сергей Прокопиев, Дмитрий Петелин и Анна кинкина, астронавтите на НАСА Никол Ман, Джош Касада, Франк Рубио, Чел Линдгрен, Робърт Хайнс, Джесика Уоткинс, астронавтката на Европейската космическа агенция Саманта Кристофорети от Италия, която е командир на МКС и астронавтът на Японската агенция за аерокосмически изследвания Коичи Ваката.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 юли - Стрелците да се подготвят за сериозни промени, Козирозите днес са в отлична форма САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 юли - Стрелците да се подготвят за сериозни промени, Козирозите днес са в отлична форма
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Младият земеделец Яман Хюсмен разкрива какви са предизвикателствата в бранша (ОБНОВЕНА) САМО В ПИК TV! Младият земеделец Яман Хюсмен разкрива какви са предизвикателствата в бранша (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК