ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Експерт гневно: Пет години не се построи и един метър път! Борисов нацели ваксата, че транспортната свързаност трябва да бъдат в основата на развитието на България (ВИДЕО)

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Революционна ситуация в България няма. Опитите да бъде атакувано правителството по-скоро го консолидираха. Стана много ясно, че от една страна няма категорично обединена опозиция, а от друга страна има доста добро възприятие извън България за правителството.
Това заяви пред ПИК TV международният анализатор проф. Бранимир Ботев.
"В международните коментари се говори за ДПС-НОВО НАЧАЛО като партия, която е подкрепила правителството. Това гарантира един живот на правителството в едни сериозни за Европа турбуленции и важни за България решения, които трябва да бъдат взети", каза той.
"Правителството има своя достатъчно дълъг хоризонт и има доста задачи, които трябва да изпълни. Има потенциала не просто да защити интересите на България, но да изкара поне до края на президентските избори и да ги организира", добави Ботев.
"Сега не е моментът да клатим правителството и да създаваме хаос в достатъчно турбулентната ситуация - икономическа и енергийна. Това са двата основни проблема у нас - финансовата стабилност, която ще бъде решена с влизането в еврозоната, на второ място е енергетиката, която трябва да запазим, а на трето място е строителството и логистиката. Нека не си затваряме очите - пет години не построихме един метър като магистрала, като пътища. Няма как в съвременния свят без логистика, без транспортна осигуреност без възможност за максимално бързо и ефикасно движение на стоки и хора, ти да развиваш каквото и да е индустрия, какъвто и да е туризъм, каквато и да е търговия", обясни експертът.
По думите му добър, лош, Борисов е правел нещата в тази посока.
"Тези пет години показаха колко България е загубила и дърпа назад. Достатъчно е да видим километричните тапи към границите. Грехота е. Трябва да направим всичко възможно да възстановим тази програма, която България имаше за трансгранични коридори", уточни професор Бранимир Ботев.
"Асфалтът не се яде, но без асфалт няма как да бъде нахранен народът, няма как да бъде възстановена индустрия, няма как да тръгне нагоре икономиката, няма как да се развива туризмът. Не знам как Борисов беше усетил, че логистиката и транспортната свързаност трябва да бъдат в основата на развитието на България, но там ваксата беше уцелена. Тези пет години не просто ни върнаха назад, но и заради тях се появи този феномен със скока на цените на жилищата", обясни събеседникът на Соня Колтуклиева.
Той призова максимално бързо да се завърши магистрала "Струма" и да се направи ос север-юг, в чиято основа е магистрала "Черно море".