BG EN

ЕКСКЛУЗИВНО! Уволненият Любомир Талев изригна: Радев поръча закона заради ДОСТ! Иво Христов заяви, че десните ще поврякат малко, но така или иначе си врякат

Политика

ЕКСКЛУЗИВНО! Уволненият Любомир Талев изригна: Радев поръча закона заради ДОСТ! Иво Христов заяви, че десните ще поврякат малко, но така или иначе си врякат

40406
на 06.04.2017
ЕКСКЛУЗИВНО! Уволненият Любомир Талев изригна: Радев поръча закона заради ДОСТ! Иво Христов заяви, че десните ще поврякат малко, но така или иначе си врякат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румен Радев лично е поръчал спорния закон за уседналост. Срещата с екипа изготвил текстовете се провела миналата седмица на "Дондуков 2". Това твърди Любомир Талев, директор на дирекция "Съвет по законодателство" в Министерството на правосъдието пред ТВ+. 

препоръчано

Той разкри, че  в началото на миналата седмица Румен Радев поканил в президентството екип от министерството на правосъдието на среща, на която присъствал лично. Държавният глава обяснил, че заради националната сигурност се налага да бъде направено предложение за промяна на закона за българското гражданство и по-конкретно в частта за гласуване на български граждани в чужбина.

Радев заявил, че ако няма промени в закона, партия ДОСТ ще влезе в следващото Народно събрание, обясни Талев, съобщават от "Български новини". Той възразил на президента, че подобно предложение ще предизвика протести. Но шефът на кабинета на държавния глава Иво Христов коментирал, че десните „ще си поврякат малко, но те така или иначе си вряскат“.

По-късно скандалните промени с уседналостта били направени под ръководството на Емилия Друмева – правен секретар на президента,  и на министъра на правосъдието Мария Павлова, обяснява Талев, но накрая той бил нарочен за виновен и уволнен.

 



Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 112
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК