Екстремисти от „Ислямска държава” са нападнали група инженери-енергетици в Табка
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Екстремисти от групировката „Ислямска държава” са нападнали група инженери-енергетици, работещи в сирийския град Табка, в Ефратската газова електрическа централа, пише агенция "Фокус", позовавайки се на Al Watan.
Два микробуса със специалисти са били спрени от екстремистите на шосето Салмия- Ракка в момент, когато специалистите пътували към обекта. Екстремистите поискали да разберат имената и длъжностите на пътуващите, след което разстреляли десет души. Други 6 специалисти са тежко ранени. Ранените са доставени в болница в град Хама.
В района на град Салмия тази седмица силите за сигурност на Сирия няколко пъти са отразявали нападения на терористи. В града живее голяма общност от мюсюлмани-исмаилити.
Ефратската газова електрическа централа е построена при съдействието на съветски специалисти в началото на 1970-те.


