BG EN

ЕК отдели още 450 милиона евро за страните пострадали от ебола

СВЕТЪТ ДНЕС

ЕК отдели още 450 милиона евро за страните пострадали от ебола

3349
на 10.07.2015
ЕК отдели още 450 милиона евро за страните пострадали от ебола
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейската комисия допълнително е отделила около 450 милиона евро за страните от Западна Африка, основно Гвинея, Сиера Леоне и Либерия като най-пострадали от епидемията с вируса „ебола“, съобщи AFP.

препоръчано


Средствата са предназначени за реализацията на проекти в сферата на здравеопазването, санитарния контрол, селското стопанство и инфраструктурата. Сиера Леоне ще получи 171,4 милиона евро, Гвинея – 148,9 милиона евро, Либерия – 121 милиона евро.

Останалите 8 милиона са предназначени за други африкански страни, в които ебола е взела жертви.

свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента пак се заеха с прекрояването на Изборния кодекс в 12 без 5, поиграха си и на почивки (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента пак се заеха с прекрояването на Изборния кодекс в 12 без 5, поиграха си и на почивки (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК