ГОРЕЩО
ВНИМАНИЕ! Задават се много големи жеги, живакът гони 40 градуса. Ето какво трябва да знаят планинари и плажуващи
Тиктокърът Стоян Колев изживял тежки дни в ареста - цигани му спретнали голяма гадория
Седем задържани при акцията в кметство "Приморски" по случая "Баба Алино"
НОВА ТРАГЕДИЯ! Две деца загинаха при катастрофа на пътя Мездра - Бодунец
ПОСЛЕДНИТЕ ДУМИ на убитата в Угърчин Даниела: Умирам, извикайте линейка
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Емирът на Кувейт шейх Сабах ал Ахмад ал Джабер ас Сабах почина, се казва в прочетено по държавната телевизия официално съобщение, предаде БТА, цитирайки Ройтерс.
Преди съобщението телевизията беше започнала да излъчва молитви от Корана, което обикновено се прави при кончината на високопоставен член от управляващия кралски род. 91-годишният Сабах управляваше тази петролна монархия от Залива и съюзник на САЩ от 2006 г. и ръководеше външната й политика от над 50 години. От юли той беше в болница в САЩ след операция за неуточнено заболяване в Кувейт същия месец.
Очаква се новият емир на Кувейт да е братът на Сабах, принцът престолонаследник Науаф ал Ахмад ас Сабах.
препоръчано
Нетаняху: Днес ние контролираме почти 70% от ивицата и задушаваме Хамас
7713
на 24.06.2026
Корабоплаването през Ормузкия проток се възстановява
7082
на 24.06.2026
Дания отвори пак посолството си в Техеран
6845
на 23.06.2026


