ГОРЕЩО
Криминален психолог разнищи похитителя на Наталия: Асен е заплашвал и тормозел детето, има психопатни черти и е примитивен. Не изключвам сексуално насилие
ДАЛАВЕРА В СТОЛИЧНА ОБЩИНА? Заместник на кмета Терзиев наредил скандална обществена поръчка
Проф. Владимир Чуков с ЛОША ПРОГНОЗА: Очевидно е, че ще има ескалация между САЩ - Иран
Колтуклиева бясна след поредната гавра на Демерджиев и подчинените му: Не съм преживявала подобна драма досега
СТРАСТИ В НС! Обвиниха Костадинов, че чете чужди опорки от трибуната и лъже за обсега на иранските ракети (ВИДЕО)
Европа
Ето го свещеника от Франция, на когото ислямисти прерязаха гърлото (СНИМКА)
23721
на 26.07.2016
Починалият мъж е 86-годишният Жак Амел
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френският вестник "Фигаро" публикува портрет на 86-годишния свещеник Жак Амел, на когото нападатели, свързани с "Ислямска държава прерязаха гърлото с нож по време на сутрешна служба в църквата в градчето Сент-Етиен дю Рувре.
препоръчано
Отец Амел е роден през 1930 г. в Дарнетал, департамент Сен-Маритим. Той е бил ръкоположен за свещеник през далечната 1958 г. и през 2008 г. е празнувал юбилей - 50 години служба на Бога, става ясно от сайта на църквата.
свързани новини
Разкритие! Терористите от църквата във Франция са от „Ислямска държава“
14429
на 26.07.2016
Абат Огюст Моанда-Пюати го описва като добър свещеник, който е бил в помощ на енориашите практически през целия си живот, твърде скромен, приветлив и приятелски настроен.



