Ето истината за снимката на премиера Борисов с „юмрука“ (СНИМКИ/ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Поредна атака и опит за уронване на престижа на премиера Бойко Борисов предприеха метежниците. Снимка на министър председателя със стиснат юмрук се разпространява в социалните мрежи и в медиите, настроени срещу правителството. Целта на занятието е да покаже, че не само Радев, но и премиерът е размахвал юмрука си, заканвайки се на политическите опоненти. Това е поредната провокация на искащите да се докопат до властта. За целта те се възползват от наличието на подобен фотос, без да се интересуват какъв точно е контекстът на действието на Борисов.
Президентът напълно основателно е жестоко критикуван за жеста със стиснатия си юмрук. Точно така Радев поведе метежниците на протест срещу легитимно избраната власт в държавата. Той подклаждаше и огъня на протестърите с призив „Мутри-вън!“, докато размахваше юмрука си.
Стиснатият юмрук на Борисов обаче е коренно различен жест от този на Радев. Той няма нищо общо с призивите за метеж на президента, който по този начин нахъсваше гражданите за незаконните им действия по улиците на София и останалите градове в страната. Истината е, че жестът на Борисов е изваден от контекст.
Припомняме, че Радев размаха юмрук на 9 юли. На следващия ден Борисов даде пресконференция. По време на брифинга той изрази своите съмнения, че акцията на Христо Иванов в „Росенец“ е била сценарий.
„Видимо публични лица, Христо Иванов, дебаркира с провокативна цел, носи знаме. Видно, отива там с цел. Не го виня, всяка партия ползва ситуацията по начин, който намери за добре. Отива там със своята цел. Как бива посрещнат? Събитието е на 200 метра от имота, където се предполага, че е ВИП-ът, когото те пазят. Нищо не налага такива действия на тези охранители“, заяви тогава Борисов.
„Извинявайте, считате ли, че един средноинтелигентен човек, когато го снимат ще хвърля българското знаме? Вместо като офицер или сержант да го развее (свива юмрук и имитира развяване на знаме), да каже заповядайте…“, каза още премиерът по време на брифинга.
Протестиращите метежници обаче се възползват от фотосите и ги разпространяват злонамерено. Целта е ясна, но въпросът е дали гражданите на България ще се хванат в „капана“ на борещите се да се докопат до властта, които не подбират средства, за да изпълнят целта си.





Ето и снимката с юмрука на Радев



