BG EN

Жан-Клод Юнкер: Брекзит без сделка ще навреди най-много на Великобритания

ГОРЕЩО
ЕС

Жан-Клод Юнкер: Брекзит без сделка ще навреди най-много на Великобритания

12050
на 11.08.2019
Жан-Клод Юнкер: Брекзит без сделка ще навреди най-много на Великобритания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Брекзит без сделка би навредил на Великобритания повече отколкото на Европейския съюз. Това заяви председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, цитиран от „Ройтерс” и „Фокус”.

препоръчано

Великобритания притиска Европейския съюз да измени условията на споразумението за излизането на Лондон от ЕС. Тя твърди, че Брюксел ще трябва да поеме отговорност за Брекзит без сделка, ако не направи компромис.

Пред местен австрийски вестник Юнкер заяви, че в края на краищата именно Лондон би пострадал най-много от подобно развитие на обстоятелствата.

„Ако се стигне до твърд Брекзит, той не е в интерес на никого, но британците ще бъдат големите губещи. Ние сме напълно подготвени за Брекзит, въпреки че някои във Великобритания казват, че не сме“, допълни Жан-Клод Юнкер.

“Изяснихме, че не сме готови да водим нови преговори за споразумението за оттегляне, а само да дадем някои разяснения в рамките на политическите декларации, които регулират бъдещите отношения между Обединеното кралство и Европейския съюз “, добави ръководителят на Европейската комисия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 август - Стрелците да не влизат в безсмислени спорове, денят обещава материални успехи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 13 август - Стрелците да не влизат в безсмислени спорове, денят обещава материални успехи за Козирозите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Очакват ни екваториални нощи с температури до 25 градуса Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Очакват ни екваториални нощи с температури до 25 градуса
ново
Днес: 131
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК