BG EN

Жегата прати близо 60 шуменци в спешното отделение

Инциденти

Жегата прати близо 60 шуменци в спешното отделение

5917
на 14.08.2014
Жегата прати близо 60 шуменци в спешното отделение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Повече от 60 души са потърсили помощ в спешното приемно отделение на МБАЛ-Шумен в сряда, като основната причина са жегите. С различни оплаквания през деня са приети 36 души, а през нощта - още 29 пациенти, съобщи началникът на отделението д-р Недко Тодоров пред БТА.

По думите му голяма част от пациентите са потърсили лекарска помощ заради жегите, с оплаквания от високо или ниско кръвно налягане.

Още няколко души са приети в отделението, след като са били ухапани от насекоми и са направили алергични реакции, отбеляза Тодоров. Според него броят на потърсилите помощ в спешното отделение на шуменската болница е бил значително по-голям от обичайното.

Във връзка с обявения днес "жълт" код за високи температури на територията на всичките 28 области в страната, д-р Тодоров съветва да не се излиза навън, когато е най-горещо - между 11.00 ч. и 17.00 часа.

Препоръката се отнася най-вече за възрастните хора и малките деца. Добре е да се приемат повече течности, допълни Тодоров.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (НА ЖИВО)
ново
Днес: 54
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК