BG EN

Желяз Андреев: Договорът за правна помощ със САЩ не дава никаква защита на българите

Темида

Желяз Андреев: Договорът за правна помощ със САЩ не дава никаква защита на българите

9899
на 24.04.2018
Желяз Андреев: Договорът за правна помощ със САЩ не дава никаква защита на българите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Цялата ситуация е страшно нелепа. Договорът за правна помощ със САЩ не дава никаква защита на българските граждани и аз в момента лично го изпитвам на свой гръб. Това каза Желяз Андреев, чиято екстрадиция бе поискана от съд в Маями. Андреев очаква информация от институциите на какъв етап са дипломатическите разговори по казуса. 

"Нямаме информация какво точно се случва в Маями и на какъв етап са разследванията", допълни той пред БНР. Относно к
ампанията за набиране на средства в дарителска сметка, открита с помощта на националния омбудсман Андреев разказа: 

"В момента срещаме две затруднения - първото е финансовото, тъй като хонорарите започват от 40-50 хиляди долара. Другото е, че тези оферти, които сме намерили, са просто оферти в интернет. Затова се опитваме да намерим препоръчан адвокат - някой, за когото знаем, че може да свърши работа. Не може просто така на доверие да оставиш съдбата си в ръцете на човек, който току-що си намерил в интернет". 

За целта вицепремиерът Валери Симеонов е посъветвал Желяз Андреев да се свърже с българската общност в Маями. "Дори нещата тук да се развият благополучно за мен и за останалите българи, ние все още ще имаме повдигнати обвинения в САЩ, а там обвиненията нямат давност. Това означава, че ние можем да останем затворници в собствената си държава.

препоръчано

Не можем да напускаме страната. Тази нелепа червена бюлетина (червена бюлетина имат само най-опасните хора в света) не ни позволява въобще да излизаме извън границите на държавата. Доколкото разбрахме, "падането" на бюлетината зависи само и единствено от САЩ. Затова е много важно обвиненията да отпаднат там", посочи Желяз Андреев. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК