BG EN

Жителите на Венето и Ломбардия са гласували за повече автономия

ЕС

Жителите на Венето и Ломбардия са гласували за повече автономия

7348
на 23.10.2017
Жителите на Венето и Ломбардия са гласували за повече автономия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жителите на богатите северни италиански региони Венето и Ломбардия са гласували за повече автономия от централното правителство, според първоначалните резултати след референдумите, провели се в неделя, предаде Reuters, цитирана от Фокус.

препоръчано

И в двата региона повече от 90% от избирателите са гласували за повече автономия. Заедно Ломбардия и Венето представляват една трета от италианската икономика.

И двата региона са управлявани от някога открито сецесионистката партия „Северна Лига“, която иска да използва резултатите, за да убеди Рим да остави на регионите да запазват по-голяма част от данъците за своя употреба, макар че референдумите да не обвързват централното правителство.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК