BG EN

Жители на Кърджали ще бъдат наети при изграждането на междусистемната газова връзка между Гърция и България

Региони

Жители на Кърджали ще бъдат наети при изграждането на междусистемната газова връзка между Гърция и България

24552
на 09.05.2020
Жители на Кърджали ще бъдат наети при изграждането на междусистемната газова връзка между Гърция и България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жители на област Кърджали ще бъдат наемани на работа при изграждане на междусистемната газова връзка Гърция – България, съобщава БНР.

препоръчано

 Те ще участват в някои от строително-монтажните работи, които се очаква да стартират в края на май. Това стана ясно на среща на областния управител Никола Чанев с представители на гръцката компания, избрана да строи газопровода от гръцката граница при Маказа до Стара Загора.

Работата по проекта ще продължи около 2 години, като след полагане на тръбите ще има тестов период. Газопроводът е с дължина 182 километра и с капацитет от 3 до 5 милиарда кубически метра годишно. Чрез него ще се получава азерски газ от Трансадриатическия газопровод, както и втечнен природен газ през терминала в Александруполис.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Кирил Добрев побесня след провокацията на Денков: Тези политически шарлатани довчера искаха да участват във властта, предлагаха министри и искаха постове (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Кирил Добрев побесня след провокацията на Денков: Тези политически шарлатани довчера искаха да участват във властта, предлагаха министри и искаха постове (ВИДЕО)
ново
Днес: 50
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК