ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
10-минутна блокада на пътя Пазарджик-Панагюрище организираха около 60-ина жители на село Попинци по повод обявеното бедствено положение заради липсата на питейна вода. До крайната мярка се стигна, след като от панагюрското „В и К“ отчетоха 16 аварии за последните 10 дни на магистралния водопровод от с.Злокучене, който захранва средногорския град и още 7 населени места в района с ценната течност, пише "Монитор".
Недоволните от продължилото безводие преминаваха през шосето в колона и така блокираха движението на превозни средства в двете посоки, но от време на време пропускаха колите да преминат. От общината в Панагюрище в четвъртък информираха, че продължават ремонтните работи по подмяна на старите тръби в компрометирания участък.
Бедственото положение, обявено на 15 септември със заповед на кмета Никола Белишки, се удължи до 10 октомври вместо до 21 септември, както бе първоначалното разпореждане. За нуждите на хората в 7-те села и в Панагюрище общинското ръководство е осигурило бидони с минерална вода и няколко водоноски, които да доставят на домакинствата питейна вода до нормализиране на ситуацията. Освен в Попинци, безводието тормози хората в селата Бъта, Левски, Елшица, Оборище, Поибрене и Баня, като в последното населено място са най-малко потърпевши заради наличието на минерални извори в селото.


