BG EN

Журналисти в държавни телевизии в Беларус напускат масово

Европа

Журналисти в държавни телевизии в Беларус напускат масово

9647
на 13.08.2020
Журналисти в държавни телевизии в Беларус напускат масово
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няколко водещи в държавни телевизии в Беларус са обявили, че напускат,  съобщава RT.

препоръчано

„Реших, че днешният ми ефир в телевизия „Беларус  1” ще бъде последен. Никой не е повлиял на решението ми, то е лично мое”, обяви в „Инстаграм” журналистът Евгений Перлин.

Освен това за напускането си съобщи и Владимир Бурко, който е водещ на военната програма „Арсенал”.

„Ще започна с най-важното и то е, че вече не съм водещ на този телевизионен проект. Тръгнах си сам, не без приключения, но напуснах”, написа Бурко в „Инстаграм”.

Сергей Козлович пък обяви, че напуска Агенция телевизионни новини (АТН).

„Работата в кадър винаги ще си остане голямата ми тръпк А в студиото на АТН вчера бях за последен път. Решението е само мое. Предстои ми търсене на нова работа”, написа Козлович в „Инстаграм”.

По-рано министърът на вътрешните работи на Беларус Юрий Караев заяви на фона на продължаващите масови протести, че е наредил на силите на реда „да не пипат журналисти”, освен в случаите, когато те са „между нарушителите и силите на реда”.

Превод и редакция: ПИК

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на Възраждане и ИТН (НА ЖИВО) ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на "Възраждане" и ИТН (НА ЖИВО)
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК