ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Завишен е интересът към имоти в селата от Шуменскоу отчитат брокерските агенции в региона. Покупките на къщи в селата са се увеличили още през март, когато беше първата вълна на пандемията у нас.
Тази тенденция се запази през целият летен сезон. Засилено търсене ще има и през следващата година, коментира Валя Иванова, собственик на агенция за недвижими имоти в Шумен.
Тя добави, че повишеното търсене се отразява и на цените на селските имоти:
"Ние наблюдаваме ръст на цените в селата на селските имоти, дори самите имоти да се нуждаят от ремонт цените им са завишени неколкократно да кажем. Говоря за села, които са малко по отдалечени от самия град на разстояние - 10,15 до 20 километра“, каза тя.
“Наблюдаваме, че и там цените са завишени. Най често къщи на село търсят млади семейства в активна трудова възраст, които имат имот в града, но желаят да имат алтернативно място за бягство по време на пандемията", допълни брокерката.


