BG EN

Задържаха кмета на плевенско село, пребил работник с лопата

Региони

Задържаха кмета на плевенско село, пребил работник с лопата

16615
на 09.06.2025
Задържаха кмета на плевенско село, пребил работник с лопата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Районната прокуратура – Плевен задържа за 72 часа кмета на село Божурица, община Долна Митрополия, след като той причинил телесна повреда на 62-годишен работник.

препоръчано

Случаят е от 3 юни, когато при проверка на почистваща група, възникнал спор между кмета и пострадалия мъж. В хода на скандала кметът взел лопата и нанесъл няколко удара, вследствие на които пострадалият е със счупена дясна ръка и две ребра.

Пострадалият е работил към кметството, а побоят е извършен по време на служебни задължения.

По случая е образувано досъдебно производство. 

Назначени са експертизи, иззети са видеозаписи и лопатата, с която е извършено деянието. Обвиняемият е неосъждан. Прокуратурата внесе искане в съда за постоянно задържане под стража.

Разследването продължава.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам Диана Дамянова ШАМАРОСА Гюров за издънката му в Брюксел: Как е възможно да кажеш, че решението на парламента е незаконно?! Седя, чета и не мога да повярвам
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК