BG EN

Задържаха 15-годишен, подготвял терористичен акт в Париж

Европа

Задържаха 15-годишен, подготвял терористичен акт в Париж

5091
на 11.09.2016
Задържаха 15-годишен, подготвял терористичен акт в Париж
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френската полиция задържа 15-годишно момче, заподозряно в подготовка на терористична атака в Париж. Арестуваният вече бил известен на полицията. След атентатите в Париж на 13 ноември миналата година домът му бил претърсен, а той било поставен под домашен арест.

препоръчано

Днес той е разпитван по подозрения, че би могъл да извърши терористичен акт, поддавайки се на многобройни, идващи от Сирия призиви за нападения във Франция, каза близък до разследването източник. Според източника чрез мрежата за обмен на съобщения Телеграм непълнолетният контактувал с френския джихадист Рашид Касим, който от района на Сирия и Ирак многократно отправял призиви да се извършват атаки във Франция, пише БТА.

Касим, който е от френския град Руан, е много активен пропагандатор на групировката ИДИЛ и редовно публикува в интернет списъци с потенциални мишени и сценарии за атентати във Франция. Според разследващите чрез Телеграм той бил в контакт с една от жените от разбита тази седмица група, планирала нов атентат.

Установени са били също връзки между Касим и поне един от убийците на свещеник в църква в Нормандия през юли.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК