Закопаха ППДБ от трибуната: Защо правите разлика между нарушилите закона депутати от "Възраждане" и онези със светещите ръчички и парички (ВИДЕО)

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Предложението на Явор Божанков да се включи в дневния ред искането за сваляне на имунитетите на четиримата депутати от "Възраждане" за погромите пред сградата на Европейския съюз в София не срещна одобрението на парламента.
В подкрепа на предложението гласуваха парламентарните групи на ППДБ, ДПС-НОВО НАЧАЛО и МЕЧ.
Искането да се свалят имунитетите на погромаджиите изкара от трибуната зам.-председателят на парламентарната група на ДПС-НОВО НАЧАЛО Станислав Анастасов, който се обърна към групата на ППДБ с един много логичен въпрос.
"Ние от ДПС-НОВО НАЧАЛО сме ясни, винаги сме принципи, особено когато става дума за искани имунитети, които са нарушили закона, грубо погазили са обществения ред. Но не разбираме колегите от ППДБ как така правят диференциация между "Възраждане", които нарушават закона, и онези хора там, които не представляват никого в ляво, със светещите ръчички, със светещите парички, които на всичко отгоре продължават да извършват закононарушения от предното гласуване на имунитетите досега", заяви Анастасов.
И попита ППДБ: "Как така те ви се струват толкова симпатични и ги забравихте?"