BG EN

Заловиха в Турция издирван от американското разузнаване терорист от "Ислямска държава"

СВЕТЪТ ДНЕС

Заловиха в Турция издирван от американското разузнаване терорист от "Ислямска държава"

4970
на 24.05.2021
Заловиха в Турция издирван от американското разузнаване терорист от Ислямска държава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Издирван от американското разузнаване терорист от "Ислямска държава" е бил заловен в Истанбул, съобщи турската държавна телевизия ТРТ Хабер.

препоръчано

Заподозреният, египтянинът Мустафа Абдулвахап Софи Махмуд, е бил задържан с още трима свои сътрудници при операция на истанбулската полиция.

Махмуд е специалист по взривни устройства на "ИД" и е обучавал през интернет членове на групировката как да правят бомби. Към джихадистката организация той се присъединява в Сирия, после се връща в Египет, а от там отива в Турция.

Египтянинът е бил следен от американското разузнаване. Според сведенията в Турция той е подготвял атентати срещу силите за сигурност и цивилни. Сред възможните мишени са били институции на САЩ.

По решение на съда мъжът е поставен в предварителен арест. В обвинителен акт, изготвен от прокуратурата в Истанбул, за четиримата задържани се иска лишаване от свобода за срок от 22,5 години за ръководство и членство в терористична организация.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 104
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК